Zalety stacji big-bag i jej zastosowanie

Transportowanie i rozładunek materiałów, które cechują się znaczna sypkością nie jest zadaniem prostym. Już nawet niewielkie rozerwanie worka, w którym przechowujemy tego typu surowce, może się skończyć bardzo dużymi stratami finansowymi. Z tego też względu przy transporcie takich produktów trzeba użyć specjalistycznych maszyn i narzędzi.

Czy warto kupić maszynę do worków big-bag?

maszyna do rozładunku big-bagTransportowanie, przewożenie i rozładunek surowców, które cechują się znaczną sypkością, takich jak zboża, kawa, czy na przykład cement jest zadaniem niezwykle wymagającym. Wynika to z faktu dużej sypkości tych surowców – już niewielkie rozerwanie a nawet dziura w worku, w którym takie materiały przechowujemy, może się wiązać ze znacznymi stratami dla naszej firmy. Z tego też względu przy rozładunku takich towarów przydatna będzie maszyna do rozładunku big-bag. Jest to specjalna maszyna, która jest przystosowana do przenoszenia i rozładunku worków, w których przewożone są tego typu sypkie materiały. Ważne wiec, aby tkanina, której użyto to uszycia takich worków była odpowiednio wytrzymała, ale może to nie wystarczyć, aby w stu procentach zapobiec rozerwaniu się tych worków. W tym właśnie wspomoże nas maszyna big-bag, dostosowana do przenoszenia worków, w których są przenoszone bardzo sypkie materiału. Małyszyna taka to konstrukcja, która z wyglądu może nieco przypominać mniejszy dźwig. Jest to stalowa konstrukcja, zazwyczaj znajdująca się na płozach czy też kółkach, dzięki czemu można ją łatwiej przemieszczać w obrębie hali produkcyjnej. Maszyna ta wyposażona jest w specjalny lejek, do którego zasysana jest zawartość worka po uprzednim uszczelnieniu jego otworu. Dzięki tej maszynie możliwe jest więc bezpieczne rozładowywanie znajdujących się w workach big-bag materiałów, z minimalnymi lub zerowymi stratami znajdujących się w nich surowców, które są powszechne w przypadku wysypywania zawartości worków tradycyjnymi metodami. Stacje big-bag powinny być dostosowane przede wszystkim do wielkości worków, których używany w naszej firmie.

Rozładowywanie worków z materiałami sypkimi często wiąże się ze znacznym rozsypywaniem ich zawartości. Aby temu zapobiec, warto stosować specjalne stacje rozładunkowe, które pozwolą ograniczyć straty. Stacje takie szczególnie powinny być stosowane przez hale przeładunkowe.