Zaproś do ogrodu drewnianą altankę

Każdy z nas, kto posiada ogród, lubi oglądać rozwijającą się roślinność oraz efekty jej pielęgnacji. Dobrym uzupełnieniem oraz punktem obserwacyjnym tego malowniczego obszaru są meble ogrodowe. Stawiamy je zazwyczaj na tarasie, jednak wyjątkiem są altany – najlepiej prezentują się w centrum ogrodu, lub po prostu tam, gdzie podłoże to wyłącznie trawnik.

Spotkania z bliskimi w altance ogrodowej

drewniane altanki ogrodoweTego typu mebel, a poprawniej mówiąc: miniaturowy domek, znajduje zastosowanie jak letni salon, gdzie możemy rozkoszować się ożywczą kawą czy rozluźniającym drinkiem. Chętnie przebywać będą w nim także nasze pociechy, włącznie z nastolatkami. One z kolei ochoczo traktują drewniane altanki ogrodowe jako świetne miejsce na imprezę w letnie, ciepłe noce. Nie powinno to dziwić, ponieważ spotkania plenerowe od zawsze cieszą się wielką popularnością, a altana rozwiązuje dodatkowo proponuje wygodne ulokowania gości oraz posiłków. Zbudowana jest na bazie sześciokąta, koła lub rzadziej – prostokąta. Jeśli wyposażona jest w podłogę, obowiązkowo powinna znajdować się na podwyższeniu, które uniemożliwi wodzie opadowej zbieranie się w altanie. Najczęściej w środku ustawiony jest centralnie stół, natomiast każda ścianka zaopatrzona jest w ławkę. Kiedy zasiądzie w niej rodzina oraz znajomi, altana okazuje się pojemna i przytulna. Mebel wspaniale prezentuje się w wersji zimowej, wtedy jednak spełnia funkcję elementu dekoracyjnego niż miejsca spotkań.

Altanę możemy udekorować lampkami choinkowymi, balonami, kwiatami, lampionami. Bardzo istotne jest oświetlenie. Możemy zainstalować tam prawdziwą lampę lub postawić na tradycyjne świece, latarenki i lampiony. Drewniane altany należy bezwzględnie zaimpregnować zaraz po postawieniu ich na naszej działce. Zakupu wyjątkowego mebla pewno nie pożałujemy.