Złoty różaniec dla dziecka

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Wraz z kolegami i koleżankami przechodzi ono roczne przygotowanie, by przyjąć do serca Pana Jezusa pod postacią chleba. Ceremonii tej towarzyszy podniosła atmosfera i piękna oprawa, zarówno wizualna, jak i muzyczna oraz liturgiczna.

Różaniec pomysłem na prezent z okazji Komunii

złoty różaniec na komunięPrzygotowania do Pierwszej Komunii rozpoczynają się zazwyczaj z rocznym wyprzedzeniem, na lekcjach religii w szkole lub na specjalnych katechezach. Dzieci poznają główne prawdy wiary, uczą się dziesięciu przykazań oraz uczynków miłosierdzia. Czytają też fragmenty Pisma Świętego, opowiadające o życiu Jezusa Chrystusa i prezentujące historię zbawienia. Nieodłączną częścią tej ceremonii są również białe sukienki dla dziewczynek i alby dla chłopców. Symbolizują one czystość i niewinność dziecięcej duszy. Rodzina i znajomi zazwyczaj decydują się na obdarowanie dziecka prezentami z okazji Komunii. Powinny to być podarki rozwijające religijność kilkulatka. Przykładowo, złoty różaniec na Komunię zachęci dziecko do częstej modlitwy i pogłębiania relacji z Bogiem. Taki różaniec możemy nabyć w wielu sklepach z dewocjonaliami. Jeśli pragniemy, by dziecko miało pamiątkę na całe życie, możemy zapakować prezent w specjalne opakowanie, nawiązujące do tajemnicy Eucharystii. Dzieci uczą się modlitwy różańcowej podczas przygotowań do Pierwszej Komunii. Wiele z nich chodzi do kościoła w październiku, by modląc się na różańcu upraszać łaski dla siebie i najbliższych. Podarowanie kilkulatkowi różańca pomoże mu pogłębić jego relację z Bogiem w codziennym życiu, zachęci go do modlitwy i powierzania wszystkich swoich codziennych spraw miłosiernemu Panu. Jest to prezent, który kojarzy się z kościelną uroczystością i pozwala utrzymać wyjątkowy charakter tego dnia także po opuszczeniu świątyni i udaniu się na rodzinne spotkanie lub obiad w gronie najbliższych osób.

Modlitwa różańcowa to oddanie czci Maryi, Matce Jezusa, i błaganie za Jej wstawiennictwem o liczne łaski, uzdrowienia, uwolnienia i nawrócenia. Dzięki kontemplacji zbliżamy się do Boga i pogłębiamy swoją relację z Nim. Złoty różaniec to doskonały prezent na Komunię, dzięki któremu dziecko chętnie będzie oddawać swoje sprawy w Boże ręce.