You are currently viewing Ciekawe akcesoria do białych łóżeczek dziecięcych

Ciekawe akcesoria do białych łóżeczek dziecięcych

 

Podobno rodzice starają się przygotować najlepiej jak potrafią na przyjście pierwszego dziecka, bo nie wiedzą co ich czeka, a na przyjście kolejnych – jeszcze lepiej, bo już wiedzą co ich czeka. Nic więc dziwnego, że szczególną popularnością wśród obu tych grup cieszą się białe łóżeczka z szufladami, które pozwalają na chowanie pod ręką zapasowych prześcieradeł i kocyków. Dość duża przestrzeń do przechowywania przydaje się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

Wygodne łóżeczko z szufladą

łóżeczko białe z szufladąNajważniejsze cechy jakie powinno posiadać dziecięce łóżeczko to bezpieczeństwo oraz wygoda zarówno dla śpiącego w nim maluszka, jak i dla rodziców, którzy codziennie wyjmują i odkładają do niego dziecko zapewniając maluszkowi odpowiednią opiekę. Dlatego najważniejsze, co powinni sprawdzić przed zakupem to atestowanie zastosowanych farb i lakierów użytych do wyprodukowania i zdobienia wybranego mebla. Kolejnym aspektem, do którego trzeba przyłożyć szczególną uwagę jest wybór materacyka. W tym przypadku należy szukać opinii fizjoterapeutów dbających o to, by materacyk zapewniał prawidłowe podparcie małego ciałka oraz nie wywoływał reakcji alergicznych. Najlepiej sprawdzają się piankowe materace, które w kwestii hipoalergiczności nie mają sobie równych. Natomiast w przypadku kryterium wygody użytkowania warto zadbać, aby mebel zapewniał możliwość przechowywania zapasowej pościeli oraz pozwalał na dopasowanie wysokości materacyka do potrzeb maleństwa. Te warunki spełnia łóżeczko białe z szufladą które jest najczęściej wybieranym meblem dziecięcym w przeciągu ostatnich pięciu lat. W połączeniu z hipoalergicznym meteracykiem i oddychającą pościelą zapewnią beztroskie i spokojne noce zarówno maleńkiemu użytkownikowi łóżeczka, jak i świeżo upieczonym rodzicom.

Bardzo pożądaną cechą w pierwszych tygodniach życia maluszka jest możliwość zamontowania na łóżeczku przewijaka. Dziecko w tym okresie spokojnie zmieści się na pozostałej części łóżeczka, skąd będzie można je swobodnie wyjmować, a bliskość miejsca, w którym będzie można bezpiecznie przebrać dziecko szybko zyska przychylność rodziców. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie obok łóżeczka komody z przewijakiem, która zagwarantuje, że wszystkie potrzebne akcesoria będą na wyciągnięcie ręki.