You are currently viewing Co zrobić, aby sprawnie zlikwidować spółkę?

Co zrobić, aby sprawnie zlikwidować spółkę?

Istnieje wiele powodów przez które musimy zlikwidować naszą spółkę. Nie zawsze są one zależne od nas, a ponadto sama perspektywa dla wielu przedsiębiorców wydaje się procesem nie do przejścia, bo o ile łatwo jest założyć spółkę, o tyle jej likwidacja wymaga wielu dokumentów i czasu. Dlatego też warto w takiej sytuacji zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Jak zlikwidować spółkę?

likwidacja spółki gliwiceNie wszystko zawsze w naszym życiu idzie po naszej myśli. Bywają sytuacje w dużej mierze niezależne od nas, które sprawiają, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować z dalszego prowadzenia firmy. Rozwiązywanie spółek, zwłaszcza tych z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga od nas długiego procesu oraz dużej ilości dokumentów. Wielu przedsiębiorców wręcz stara się odkładać tę decyzję jak najdłużej w czasie mimo, że biznes już nie funkcjonuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli, czy wręcz zaczyna przynosić nam straty. Dzieje się tak często z powodu obaw związanych ze złożonością procesów na jakie składa się likwidacja spółki Gliwice to miasto w którym znajdziemy dobrych prawników, którzy z kolei pomogą nam przejść przez wszystkie etapy likwidacji włącznie oczywiście z pomocą przy przygotowaniu dokumentów, jakie należy złożyć chociażby do sądu w którym naszą spółkę zakładaliśmy. Tej dokumentacji jest całkiem sporo i rzeczywiście można się w niej pogubić, jednak dobry prawnik zadba o to, aby tak się nie stało.

Proces likwidacji spółki trwa lekko ponad pół roku. Jest to czas w którym nasza spółka funkcjonuje tak, jak dawniej lecz posiada dopisek informujący o tym, że jest w procesie likwidacji. Jest to dobry czas na to, aby nie tylko skupić się na pracy, jaką wykonywaliśmy dotychczas, ale również na tym, aby pozamykać interesy i upłynnić majątek, a także ściągnąć wierzytelności, czym powinni zająć się likwidatorzy.