detektyw

Metody działań nowoczesnych agencji detektywistycznych

Połączenie zdobyczy nowoczesnej techniki wraz z wypracowanymi przez lata technikami śledczymi to doskonały pomysł, jeśli chodzi o usprawnienie działania biura detektywistycznego. Jakie metody i środki wykorzystują w dzisiejszych czasach biura detektywistyczna. Zdradzamy kilka sztuczek wykorzystywanych przez współczesnych detektywów.

Agencja detektywistyczna – podstawa działania

AGENCJA DETEKTYWISTYCZNAAgencje detektywistyczne dzisiaj tak jak i dawniej zajmują się przede wszystkim dostarczaniem dowodów czy też weryfikowaniem pewnego stanu rzeczy na zlecenie osób prywatnych. Z ich usług korzystają bardzo różne osoby, tak firmy sprawdzające swoich pracowników czy kontrahentów jak i osoby prywatne w związku z różnymi sprawami osobistymi. Agencje detektywistyczne bardzo często zajmują się sprawami delikatnymi, a co za tym idzie wymaga się od nich nie tylko stosowania odpowiednich metod, ale i dyskrecja. Co oczywiste w pracy detektywa najważniejsze jest wykorzystanie odpowiednich technik śledczych w połączeniu z wrodzona zdolnością dedukcji. Niemniej ważne jest także i to, żeby detektyw posiadał takie cechy charaktery jak elastyczność, łatwość w radzenie sobie z problemami, czy dyskrecja, co ważne detektyw nie powinien także oceniać, ani opowiadać się za żadną ze stron. To mogło by wpłynąć na jego ocenę sytuacji i wnioski jakie wyciągnie z prowadzonego śledztwa. Dawniej dużo zależało właśnie od interpretacji i tego co sam detektyw zobaczył i usłyszał, a także jak to zrozumiał. Obecnie przy wykorzystaniu odpowiednich rozwiązań technicznych, wyniki takich śledztw nie tylko stały się bardziej wiarygodne, a ale także mogą stanowić konkretny dowodów, w przypadku gdy sprawa tafii do sądu.

Rozwiązania stosowane przez biuro detektywistyczne

detektywW dzisiejszych czasach rozwiązań z których w trakcie prowadzenie sprawy może skorzystać biuro detektywistyczne jest naprawdę wiele. Wśród stosowanych przez detektywów rozwiązań można by wskazać takie jak:

  • dyktafon,
  • nadajnik GPS,
  • drony,
  • kamery,
  • okulary szpiegowskie.

Wśród wymienionych powyżej rozwiązań są zarówno te bardziej popularne jak i mniej rozpowszechnione. O ile o wykorzystaniu dyktafonu czy też kamery nie trzeba za wiele mówić, rozwiązania te służą rejestracji zdarzeń obserwowanych przez detektywa, o tyle w kwesti dronów, czy okularów szpiegowskich należy coś powiedzieć. Jeśli chodzi o okulary szpiegowski, to ich zadanie jest takie samo jak kamery, w która zresztą są wyposażone, przy czy rozwiązanie to nie rzuca się w oczy, dzięki czemu można za jego pomocą rejestrować obraz nawet w małych pomieszczeniach bez obawy o ujawnienie się. Drony to stosunkowo nowe rozwiązanie jeśli chodzi o sprzęt detektywistyczny, dlatego warto nieco więcej o nim powiedzieć.

Drony a praca detektywa

Serwis dronówWedług www.swiatdronow.pl drony przebojem weszły na polski rynek i zyskują coraz większe zastosowanie w różnych branżach w tym w branży detektywistycznej. Podczas śledztwa drony zwłaszcza quadrocopter wykorzystuje się do prowadzenia obserwacji w miejscach trudno dostępnych, w których prowadzenie normalnej obserwacji było by niemożliwe. Dron wyposażony w kamerę pozwala na jednoczesne transmitowanie obrazu na żywo, co umożliwia obserwacje jak i jednocześnie na rejestracje obrazu, dzięki czemu tym samym sposobem gromadzone są dowody. Prowadzenie obserwacji za pomocą drona wymaga jednak zwykle udziały dwóch osób, detektywa jak i operatora drona, który co ważne musi mieć odpowiednie uprawnienia. Wykorzystanie dronów w pracy detektywa daje wiele nowych możliwości, jednak rozwiązanie to ma także i pewne mankamenty, a mianowicie by obserwacja z wykorzystaniem quadrocoptera była skuteczna wcześniej powinno zostać przeprowadzone rozpoznanie terenu na jakim ma być prowadzona obserwacja.

Z czyjej pomocy korzysta biuro detektywistyczne?

badanie pismaSkuteczne prowdzenie działań detektywistycznych wymaga od biura detektywistycznego sięgania także po mniej oczywiste metody, takie jak choćby pomoc rożnego rodzaju specjalistów. Wśród nich znaleźć się może psycholog, zwłaszcza w przypadku spraw delikatnych jego pomoc może się okazać nieoceniona. Dość często biuro detektywistyczne korzysta także z usług grafologa. Grafologia przez biura detektywistyczne wykorzystywana jest zwłaszcza w przypadku spraw o fałszowanie dokumentów, recept wyników badań itd., czyli wszędzie tam gdzie badanie pisma może pomóc określić czy wykorzystywane dokumenty rzeczywiście są autentyczne. Zważywszy na to, że analiza psychologiczna czy też grafologiczna potrzebna jest tylko w nielicznych sprawach, zwykle biuro detektywistyczne nie zatrudnia swoich specjalistów, a jedynie nawiązuje współprace z zewnętrzną firmą.

W kwestii podsumowania tematu

Podstawowe metody działania agencji detektywistycznych w rzeczywistości się nie zmieniły, zmieniły się jedynie sposoby i rozwiązania jakie detektyw wykorzystuje w swoich działaniach. Niewątpliwie jednak nowoczesne rozwiązania z zakresu techniki ułatwiają prace detektywa.

1 thought on “Metody działań nowoczesnych agencji detektywistycznych”

  1. Witam, obecnie detektywi mają łatwiejsza pracę dzięki nowoczesnym sprzętom oraz urządzeniom, jak na przykład drony czy urządzenia pozwalające podsłuchiwać czy mini kamer.

Leave a Comment